Whisky #13: Bruichladdich Laddie Classic 46%

ABV: 46%
Wiek: NAS
Cena: 175zł

Witajcie. Dzisiaj w kieliszku destylacik od Bruichladdich. Taki słoneczny, wakacyjny dram.

Butelka Laddie Classic została zaprojektowana, tak żeby już z zewnątrz pokazywać co siedzi w środku. Czyli świeżo-kwiatowo-owocowe klimaty.

Opisywany destylat od Bruichladdich wyróżnia się nie tylko designem butelki, ale wyłamuje się przede wszystkim tym, że pochodząc z Islay jest to whisky praktycznie nieislayowa (fantastyczne słowo 😛 ). Ale o tym za chwilę niżej.

Laddie Classic nie ma deklaracji wieku, ale za to nie jest filtrowana na zimno i ma naturalny kolor. Leżakowała tylko w beczkach z amerykańskiego dębu po bourbonie.

Może wstyd się przyznać, ale wybierała mi tą whisky żona 😀 Łatwo się chyba domyślić, że chodziło o jakże wspaniały turkusowy kolor butelki ‘pasujący do wnętrza’ 🙂

Moje odczucia:

OKO: ciemna słomka
NOS: uderzenie w nos owocowych i świeżych nut. Także mamy tutaj głównie jabłka, takie idealnie dojrzałe (jakbym znał się na jabłkach, podałbym nazwę 😛 ), brzoskwinie, miód, a wszystko skąpane w waniliowym ‘sosie’ z bourbonowych beczek.
JĘZYK: czuć, że to młódka 🙂 Lekko pieprzna, nadal czuć jabłka, a pod spodem troszkę gruszek. Oprócz owoców mamy dębinę beczek.
FINISZ: delikatnie pieprzny, w tle waniliowy, owocowy, raczej krótki.

Poprawna whisky. Przy pierwszym spotkaniu i degustowaniu ot tak sobie, bardzo mi smakowała. Świeża, delikatna, z lekkimi skazami z racji raczej młodego wieku. Przy bardziej dogłębnym jej analizowaniu jakiegoś szalu nie ma. Jest poprawnie i od czasu do czasu nalewam sobie Laddie do kieliszka.

Ocena: 82/100.Ostatnie wpisy:

Jeden komentarz

  1. Avatar
    26 lipca 2016
    Reply

    This website is amazing. I will tell about it to my friends and anybody that could be interested in this subject. Great work guys!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 19 = 27