Whisky #63: The Isle of Jura 10YO 40%

ABV: 40%
Wiek:  10 lat
Cena: 140zł
Jura 10
Jura 10

Dziś whisky obdarzona przeze mnie pewnym sentymentem, a to z racji tego, że jest to jeden z pierwszych maltów, które kupowałem ze świadomością, że takowego malta kupuję. Świadomość taka nie do końca pokrywa się z wiedzą, która pozwoliła by wybrać whisky ponadprzeciętną 🙂 Jednak nie uprzedzajmy faktów i stestujmy na żywym organizmie.

Jura 10
Jura 10

Moje odczucia:

OKO: miodowa.
NOS: miód, słód, migdały, dębowa beczka, odrobina owoców takich jak gruszki i śliwki, marcepan, słodycz landrynek, aromat łąki pełnej kwiatów.
JĘZYK: kontynuacja migdałowego posmaku, trochę korzennych przypraw. Niestety znaczącą rolę odgrywa tutaj gorzkawy dębowy smak. Generalnie dzieje się bardzo niewiele.
FINISZ: krótki, rozgrzewający – pieprzny, gorzkawy, z lekkim dymkiem.

Whisky niestety bardzo przeciętna. Zachwyt nad nią trwał u mnie zaraz po kupieniu i rozmył się wraz ze spróbowaniem nieco lepszych whisky. Zapach bardzo obiecujący, słodki, kwiatowy, migdałowy, jednak goryczkowy smak niszczy dobre pierwsze wrażenie.
Słaby malt, jednak sentyment do tej butelki pozostanie u mnie na zawsze 🙂

OCENA: 81/100.

Jura 10
Jura 10

 

Ostatnie wpisy:

Jeden komentarz

  1. 26 lipca 2016
    Reply

    This website is amazing. I will tell about it to my friends and anybody that could be interested in this subject. Great work guys!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *