Whisky #80: Glenlivet Founder’s Reserve 40%

ABV: 40%
Wiek:  NAS
Cena: 130zł
NAStały czasy gdzie wręcz lawinowo destylarnie zastępują swoje najmłodsze w rodzinie wypusty tymi bez określenia wieku, tłumacząc ten proceder brakami w magazynach, jeśli idzie o starzone 10 i więcej lat destylaty.
Glenlivet nie chcąc odbiegać od niejako aktualnego trendu postanowił zastąpić 12-letnią wersję swojej whisky, wersją NAS, wypuszczając The Glenlivet Founder’s Reserve. Z tego co czytałem i słyszałem, jak na NASa whisky prezentuje się całkiem nieźle. Sprawdźmy więc.
Glenlivet Founder's Reserve
Glenlivet Founder’s Reserve

 

OKO: miód lipowy.
NOS: kremowa, śmietankowa, herbatniki, nuty kwiatowe, miód, dębina i dojrzałe, winne jabłka.
JĘZYK: słodkawo-alkoholowa. Trzeba chwilę odczekać, aby alkoholowy posmak przestał skakać po języku i aby móc poczuć miód z zapachu, niestety jest też sporo dębiny. Oprócz tego mamy tu słód i dosłownie kremu i toffie.
FINISZ: ściągająca na języku dębina, przebijają się herbatniki. Finisz niespodziewanie długi i na samym końcu słodkawo-kwiatowy i orzeźwiający.
Glenlivet Founder's Reserve
Glenlivet Founder’s Reserve
Glenlivet Founder's Reserve
Glenlivet Founder’s Reserve
Cóż, po samym zapachu poczułem się dość rozochocony i miło zaskoczony – nie żeby oczarowanie mnie zamroczyło, ale było pozytywnie. Niestety na języku jest mała tragedia – zbyt alkoholowo i zbyt dużo drewna w smaku. Finisz zaskakująco niezły. Whisky jest bardzo prosta i taka siermiężna, smakuje bardzo młodym destylatem. 12-ka Glenliveta prezentowała się o wiele lepiej.
OCENA: 78/100.
Glenlivet Founders Reserve
Glenlivet Founder’s Reserve

Ostatnie wpisy:

2 komentarze

 1. Dawid
  9 grudnia 2015
  Reply

  Whisky The Glenlivet Founder’s Reserve to strzał w dziesiątkę. Smaki łączą się w niej idealnie. Bukiet smakowy bardziej jak poprawny:) Polecam trunek. To whisky pełne smaków. Degustacja to przyjemność. POLECAM

 2. 26 lipca 2016
  Reply

  This website is amazing. I will tell about it to my friends and anybody that could be interested in this subject. Great work guys!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *