Whisky #81: Kozuba & Sons Prologue 43%

ABV: 43%
Wiek:  3 lata
Ilość butelek: 1400
Cena: 140zł
Jest i ona – pierwsza polska whisky single malt! Wypust od rodzimej gorzelni, znanej głownie z White Dog, czyli Kozuba i Synowie to whisky 3-letnia, leżakowana w świeżych beczkach z białego amerykańskiego dębu.
Przyznam szczerze, że jestem strasznie ciekaw jak to wyszło. Jestem dobrej myśli i życzę Kozubom, aby zaprawili się w boju i poleżakowali jakiś destylat troszkę dłużej.
Kozuba Sons Prologue
Kozuba & Sons Prologue
Moje odczucia:
OKO: miodowa.
NOS: pierwsze wrażenie – podgniłe pomarańcze, jakiś skisły dymek. Po chwili odstania w kieliszku więcej świeżych aromatów – tym razem skórka pomarańczowa, twarde karmelki i w ogóle jakby mleczne słodycze. Do tego wszystko ziołowo przyprawione. Ciekawie, jednak whisky słabo lotna i trzeba wytężyć nozdrza. Odrobina alkoholu również przebija.
JĘZYK: dzieje się, ale to raczej głównie za sprawą alkoholu. Jak już wyparuje w ustach i przestanie iskrzyć, mamy niedojrzałe jabłka i gruszki, dużo więcej ziół niż w zapachu. Czuję trawę (taką z parku, nie do palenia), jest też ta świeża dębowa beczka.
FINISZ: średnio długi, dosłownie delikatnie gorzkawy, ale w całości nie przeszkadzający, przechodzący w lekko podgniłe drewno i przejrzałe śliwki.
Kozuba Sons Prologue
Kozuba & Sons Prologue
Powiem tak, na pewno piłem gorsze whisky, a Prologue od Kozubów jak na POLSKĄ trzylatkę nie jest whisky tragiczną. Oczywiście, jest to najmłodszy z możliwych destylatów i to czuć, jednak mogłoby być o wiele gorzej – pewnie przemawia przeze mnie patriotyzm 🙂 Panowie z Kozua & Sons jak na pierwszy raz, nie ma się czego wstydzić.
OCENA: 77/100.
Kozuba Sons Prologue
Kozuba & Sons Prologue

Ostatnie wpisy:

Jeden komentarz

  1. 26 lipca 2016
    Reply

    This website is amazing. I will tell about it to my friends and anybody that could be interested in this subject. Great work guys!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *