Whisky #109: Arran Devil’s Punchbowl III 53.4%

ABV: 53.4%
Wiek: NAS
Beczka: Bourbon Barrel, Sherry Butt i French Oak Barrique
Ilość butelek: 6660
Cena: 700zł

Arran The Devil's Punchbowl III
Arran The Devil’s Punchbowl IIIArran The Devil’s Punchbowl Chapter III to jedna trzecia setu trzech butelek z whisky w wersji NAS. Destylat został zabutelkowany w przypadku mojej dzisiejszej wersji w roku 2014 i leżakował w beczkach zarówno po sherry, jak i po bourbonie, ale co ciekawe zestawiono go również z whisky leżakującej w beczkach po winie (barrique).
Na pewno spore wrażenie robi sposób wydania wszystkich trzech butelek. Utrzymany jest oczywiście diabelski klimat. Opakowania tworzą niejako czarne, otwierane pudełka/skrzynki z motywami rodem z piekieł.
Wielkim fanem destylarni Arran i whisky stamtąd pochodzącej nie jestem, ale chętnie sprawdzę jak sprawuje się whisky, która jak na wersję NAS niemało kosztuje.

Arran The Devil's Punchbowl III
Arran The Devil’s Punchbowl III
Moje odczucia:
OKO: miód lipowy.
NOS: bardzo świeża i żywa w zapachu, morele, jabłka, gruszki, marmolada brzoskwiniowa miesza się z chcącą wyrwać Ci kawałek nosa, rzucającą się na lewo i prawo dębiną. Whisky płaska, iskrzy wręcz w nozdrzach, uniemożliwiając jej głębsze poznanie. Po kilku chwilach stania w kieliszku wychodzi odrobina wanilii zmieszanej z syropem klonowym/melasą. Whisky ostra, pieprzna, kwadratowa. Z wodą: dużo więcej wanilii, jakieś perfumowane nuty, nieco skoszonej trawy.
JĘZYK: gorzka, dębowa, wykrzywiająca język. Jakby kwaśna, alkohol i dębina to jej znaki główne. Młody alkohol, dodajmy. Jakby pić przyprawiony pieprzem świeży destylat. Z wodą: robi się nieco bardziej gładko, jednak nadal jest wielka pustka, przyprawiona na ostro.
FINISZ: nijaki, rozrzedzony, rozlazły, pieprzno-dębowy. Niestety zalega zbyt długo, nie dając żadnej przyjemności.
Arran The Devil’s Punchbowl Chapter III to whisky słaba, I tyle. Minimalnie ratuje ją zapach, który ma znamiona owocowo-waniliowe, ale to zdecydowanie za mało. Słabiutki NAS od Arrana.
OCENA: 75/100.

Arran The Devil's Punchbowl III
Arran The Devil’s Punchbowl III

Ostatnie wpisy:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *